آفتاب پنهاني"جانم فدای محمد رسول الله و اهل بیت پاکش"
 
طلوع مي كند آن آفتاب پنهاني* ز سمت مشرق جغرافياي عرفاني

بخش های دیگر

فتوبلاگ من
پرسش و پاسخ
یادداشت بازدیدکنندگان
گالری وبلاگ

جستجو

دوستان من


نوشته شده در تاريخ جمعه بیست و ششم شهریور 1389 توسط شكوفه

با توجه به حضور محدود وكوتاه مدت اَن حضرت در دوران پدر بزرگوار خود و محدوديت هاى فراوانى كه در دوره غيبت براى آن حضرت وجود داشت، نبايد انتظار داشت كه مطالب بسيارى از اَن امام همام به دست ما برسد اما با وجود همه اين محدوديت ها، از اَن حضرت اَثارى چند به يادگار مانده است كه گرچه محدود است، امَا برخى از اَن ها بسيار مهم و راهگشا مى باشد. اَثار اَن حضرت عبارتند از:
1 - روایات واحتجاج ها: اين روايات به ايام كودكى و دوران كوتاه زندگى اَن حضرت در زمان حيات پدر بزرگوارشان باز می گردد.
2 ـ دعاها و نمازها در دعاهايى كه از اَن حضرت به دست ما رسيده، مضامين بلند و متعددى مطرح شده است. مضامينى همچون: شناخت خداوند، مقام شامخ اهل بيت(ع) مقام امام زمان(ع)، قيامت، انتظار فرج، وظائف مؤمنان در عصر انتظار، پیروزی حق بر باطل، صبر در شدائد، رفع گرفتارى ها از مؤمنين، دعا در حق پيامبر و امامان معصوم (ع)، قضاى حوائج، و بسيارى از مساثل اخلاقى و رفتارى ديگر افزون بر دعاها، نمازهاى متعددى نيز از اَن حضرت نقل شده است.
3 ـ زیارت نامه ها : زيارت، امام شناسى وگوياى رابطه انسان با امام است. در زيارتنامه هاى منسوب به اَن حضرت، معارفى بلند از امام شناسى، شأن و مرتبت اَن بزرگواران و وظائف و تكاليف مؤمنان نسبت به اَنان و نيز برخى حقايق و مجاهدت ها و تاريخ امامان معصوم (ع)اَورده شده است.
4 ـ توقیعات وبیانات آن حضرت توقيعات نامه هاى متعددى به برخى از نايبان خاص )نواب اربعه( يا نايبان عام )همچون شيخ مفيد( و يا بعضى از شيعيان وپیروان خود دارد. بعضى از اين نامه ها در جواب برخى پرسش ها و بعضى ديگر ابتدائاًا ز جانب اَن حضرت صادر شده است. محتواى اين نامه ها حاوى مسائل متعدد و مختلفى است. مسائلى همچون: پرسش و پاسخ هاى فقهى، نقش امام در دوران غيبت، برخى هشدارها و پيشگویى ها، تأييد و تكذيب برخى افراد، وظائف منتظران، مرجعيت فقها در عصر غيبت و...
افزون بر توقيعات، از اَن حضرت سخنان فراوانى نيز در باب مسائل مختلف به يادگار مانده است. اين سخنان از جانب كسانى نقل شده است كه به حضور حضرت شرفياب شده اند. محمد بن عثمان عَمروى دومين سفير اَن حضرت می گويد: آن حضرت را براى اَخربن بار در كنار خانه خدا ديدم كه چنين می گفت: اللهم انجزلى ما وعدتنى )خدايا آن چه كه به من وعده كردى، آنجام ده( و ديدم كه در مستجار، پرده کعبه راگرفته و عرضه مى دارد: اللهم انتقم لى من اعدائى )خدايا انتقام مرا از دشمنانم بگير(1))

1. تاریخ عصرغيبت آقاى پور سيد ص 440.

http://montazar.net


نوشته شده در تاريخ جمعه بیست و ششم شهریور 1389 توسط شكوفه

 در روايات، استقامت در دين، پارسايى و تخلق به مكارم اخلاق از ويژگى هاى منتظران حقيقى شمرده شده است.
پیامبرگرامى اسلام (ص) در تجليل از مقام شامخ منتظران حقيقى خطاب به صحابه فرمود: شما اصحاب من هستيد، ليكن برادران من مردمى هستندكه در آخرالزمان مى آیند.
آن گاه در مقام توصيف اوج مجاهدت و تدين ايشان مى فرمايد: هر يك از ايشان، بيش از كسى كه بر زجر پوست كندنِ درختِ خار با دست خالى در شبِ تاريك يا نگهدارىِ آتش سوزانِ چوبِ درختِ تاغ دركفِ دست صبر مى كند، در ديندارى خود استقامت مى ورزد. به راستى كه آنان چراغ هاى هدايت در شب هاى ظلمانى هستند. (1)
امام جعفر صادق (ع) نيز فرمود: هركس بخواهد در شمار منتظران حقيقى آن عدلِ منتظَر باشد، بايد پارسايى پيشه كند و متخلَق به مكارم اخلاق گردد. (2)

1- بحار الانوار ج52ص124.
2- بحار الانوار ج52 ص14.

http://mahdinet.net


نوشته شده در تاريخ سه شنبه بیست و سوم شهریور 1389 توسط شكوفه
قرآن
امروز باید خون گریه گریست از این اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم.

هم زمان با مراسم نهمین سالگرد حملات 11 سپتامبر، صدها تن از موافقان و مخالفان بنای مرکز اسلامی در نیویورک تظاهرات جداگانه ای برگزار کردند. گروهی با تفکرات ضد اسلامی در مقابل کاخ سفید تجمع کردند و رئیس این گروه یک نسخه از قرآن کریم را آتش زد.

یک گروه تندروی آمریکایی دیگر نیز با هتاکی به کتاب آسمانی قرآن، آیات ترجمه شده به انگلیسی را پاره کرد.

در سالگرد 11 سپتامبر یک نسخه از قرآن کریم در منطقه "گراند سیرو" نیز آتش زده شد. در ایالت کانزاس هم یک کشیش اعلام کرد که روز جدیدی را برای به آتش کشیدن قرآن کریم مشخص خواهد کرد.

غزه

از سوی دیگر پایگاه خبری الجزیره اعلام کرد که یک گروه کوچک مسیحی در مقابل کاخ سفید در اقدامی اسفناک صفحاتی از قرآن کریم را پاره کردند. این گروه با این ادعا که به اعتقاد آنها قرآن دروغی اسلامی است، در مقابل کاخ سفید اقدام به پاره کردن کتاب مقدس مسلمانان کردند. این افراد همچنین اعلام کردند که این اقدام را با هدف گرامیداشت سالگرد حادثه 11 سپتامبر انجام داده اند.  یکی از اعضای این گروه مسیحی در سخنانی گستاخانه در توجیه عملکرد خود مدعی شد که یکی از دلایل ما در انجام این عمل، متوقف کردن دروغ های اسلام است.

با صدای رسا اعلام می کنیم که منطق قرآن آتش زدنی نیست و آنچه که آتش می‌گیرد هویت آتش زنندگان است.

در این مراسم یکی از این افراد آیه هایی از قرآن را تلاوت کرد و سپس این کتاب مقدس که به زبان انگلیسی ترجمه شده بود را پاره کرد. این در حالی است که پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) در دقایق اولیه وقوع این جنایت، هیچ مداخله ای نکرد و اجازه داد تصویربرداران با آسودگی، از این اقدام توهین آمیز فیلم بگیرند و آنگاه چند مامور پس از دقایقی از تماشای این عمل شنیع، وارد عمل شده و عامل هتاک این اقدام را با احترام و به آرامی از صحنه دور کردند.

دین مسیحیت و اعتقادات مسیحیان، امروز به ابزاری برای سرمداران کاخ سفید جهت رسیدن به مقاصد سیاسی شان تبدیل شده است. امروز آمریکا به اسم مسیحیت، حضرت عیسی را زیر سؤال می‌برد. بدین وسیله آمریکا از دین مسیح، دینی هتاکی ساخته است. چرا که یقینا دین مسیحت نیز چنین جنایتی را محکوم می کند.

غزه

اهانت به قرآن بر خلاف ارزش‌های مسیحیان است. همه کسانی که صاحب دین و کتاب هستند باید به ادیان دیگر احترام بگذارند چرا که تمام این ادیان از سوی خداوند است و در نهایت مبدا آنها یکی می باشد و اهانت به یکی از ادیان الهی یعنی اهانت به دیگر ادیان الهی. آتش زدن قرآن، آتش زدن تمام ادیان الهی است .

با صدای رسا اعلام می کنیم که منطق قرآن آتش زدنی نیست و آنچه که آتش می‌گیرد هویت آتش زنندگان است.

عجبا که ادعا کرده اند به خاطر سالگرد حادثه 11 سپتامبر دست به چنین فاجعه ای زده‌اند. اگر قرار بود که به خاطر ظلم و ستم افرادی که هر کدامشان صاحب شریعتی هستند به دینی اهانت شود؛ پس این همه سکوت در مقابل صهیونیسم یهود برای چیست؟

ما پیرو دینی هستیم که امام و پیشوای آن امیرالمومنین علی علیه‌السلام، به خاطر این که در قلمرو حکومت ایشان از پای زنی یهودی خلخال درآورده شده بود فریاد برآورد و فرمود که اگر مسلمانی از این واقعه بمیرد جا دارد. 

حدود 60 سال است که به سرزمین مقدس مسلمانان در فلسطین اشغالی وارد شده اند و به زور وطن آنها را غصب نموده اند. و ماجرا به اینجا ختم نمی شود چرا که هر روز شاهد جنایات وحشیانه ایشان در این مکان هستیم و هر روز کودکان و زنان بی دفاع مورد حملات صهیونیسم قرار می گیرند و به خاک و خون کشیده می شوند.

کجایند کسانی که به خاطر حادثه سپتامبر وارد عمل می شوند و مسئول این حادثه را مسلمانان می‌دانند ولی در مقابل  جنایاتی که علیه مسلمین می شوند سکوت کرده اند؟!! حال آن که مسلمانان آزاده و پیرو دین محمدی و علوی از حادثه 11 سپتامبر متاثر شده بودند.

فلسطین

ما پیرو دینی هستیم که امام و پیشوای آن امیرالمومنین علی علیه‌السلام، به خاطر این که در قلمرو حکومت ایشان از پای زنی یهودی خلخال درآورده شده بود فریاد برآورد و فرمود که اگر مسلمانی از این واقعه بمیرد جا دارد. 

کجایند کسانی که با جنایات رخ داده  در جهان سلیقه ا‌ی عمل می کنند و در مقابل جنایاتی که علیه مسلمانان می شود سکوت احتیار کرده‌اند؟!

آیا ایشان هرگز برای مردم مظلوم فلسطین گامی برداشته‌اند؟!

آیا ایشان برای مردم ستمدیده افغانستان اعتراضی علیه متجاوزان داشته‌اند؟!

آیا ایشان برای مردم مظلوم عراق که سالهاست در سیطره متجاوزان قرار گرفته اند اقدامی کرده اند؟!

آیا مسلمانان نمی توانستند در مقابل این همه ظلمی که متحمل شده اند اهانتی به ادیان یهود و مسیحیت داشته باشند؟!

مسلمانان بر این اعتقادند که باید به همه پیامبران و ادیان الهی احترام گذاشت و نباید بر اساس اعمال پیروان ادیان، توهینی به ادیان الهی داشت.

مسلمانان بر این اعتقادند که باید به همه پیامبران و ادیان الهی احترام گذاشت و نباید بر اساس اعمال پیروان ادیان، توهینی به ادیان الهی داشت.

امروز باید خون گریه گریست از این اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم.

قطعا غیرت مسلمانان به جوش آمده و در مقابل این جنایت اسفناک سکوت نخواهند کرد.

در آخر وقوع این جنایت را به ساحت مقدس حضرت صاحب الامر، حضرت ولی عصر(عج)، قرآن ناطق، تسلیت عرض نموده و از خدای متعال تعجیل در ظهور ایشان را خواستاریم تا با دست مبارک ایشان ظلم و ظالمان از صحنه هستی برچیده شوند. 

http://www.tebyan.net


نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و دوم شهریور 1389 توسط شكوفه

امروزه در اثر تحولاتى كه در آخرين دهه قرن بيستم رخ داده است، خصوصاً فروپاشى شوروى وپايان رسمى جنگ سرد، انديشه حكومت جهانى به محور پيش بينى نويسندگان معاصر عمدتاً آمريكاييان درباره آينده جهان تبديل شده است.

ديدگاه مشترك نويسندگان غربى، توسعه خطى تحولات ورسيدن حتمى به حكومت جهانى دموكراسى ليبرال است. لذا "مسؤوليت " رهبران عرب براى رسيدن به آن موقعيت و بى فايده بودن مقاومت مردم و رهبران غيرغربى در برابر اين سير محتوم وقايع جهان را متذكر مى شوند. اما هر يك از آن ها براى مقصود خويش راهى جداگانه را برگزيده اند. به تعدادى از اين نظريات يا پيش بينى ها، بدون نقد آن، اشاره مي كنيم.

 

الف ) فرانسيس فوکوياما :ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه پانزدهم شهریور 1389 توسط شكوفه